"Doğanın daha fazla yeşile, insanların daha fazla saça ihtiyacı var." Dr. Zhao Zhangguang

30 yıldan uzun bir süre önce, reformunun ilk yıllarında Çin’de önemli bir marka doğdu. Kırsal alanda yaşayan adı sanı duyulmamış bir doktorun 101. denemede bulduğu icadı nadir görülen bir pazar oluşturdu. Geleneksel Çin tıbbı adına aldığı 11 uluslararası ödülle geleneksel Çin  tıbbının uluslararası arenada konumunu geliştirmeye yönelik olumlu ve derin etkiler ortaya çıkardı. Bu ünlü Hair Regrowth markası, Zhangguang 101, Çin'in saç büyütme endüstrisini yarattı ve dünyada saçları dökülen on milyonlarca insan için umut ışığı oldu.

Dr.  Zhao Zhangguang, 1974 yılında, Zhejiang Eyaleti, Leqing İlçesi'nde adı sanı duyulmamış bir doktorken bu yörede yaşayan insanların saç dökülmesinden dolayı duyduğu psikolojik acıyı derinden hissetmişti. Bu da kendisinin Araştırma Gelistirme (ARGE) merkezi kurarak saç dökülmesi konusunda 6 yıl süren sürekli denemelere başlaması konusunda ilham kaynağı oldu. 6 yıl ve 100 denemenin ardından 101. denemede geleneksel Çin tıbbının mucizevi bitkilerinden elde edilen, tamamen bitkisel “Zhangguang 101 Hair Regrowth Tincture” preparatını başarıyla üretti.

1987 yılında Dr. Zhao Zhangguang, Henan Eyaleti, Pekin ve Zhejiang Eyaleti, Leqing İlçesi'nin başkenti Zhengzhou'da üretim tesisleri kurarak saçları dökülen on milyonlarca insanın faydalanması için üretim yapmaya başladı.

Zhangguang 101, 1987 ile 1993 yılları arasında , Çin Devlet Bilim ve Teknoloji Komisyonu'nun ısrarıyla, altı kez dünya fuarına katıldı. Kendine özgü etkisi ile “Oscar Buluş Ödülü” nün de yer aldığı, 11 uluslararası ödül kazandı. Bu ödüller, geleneksel Çin tıbbı bilimini reddeden batı ülkeler üzerinde büyük bir etki yarattı. Bu aynı zamanda Çin'den gelen bu geleneksel Çin tıbbi ürününün (Zhangguang 101) iyi tanındığınında göstergesiydi. O zamandan beri Zhangguang 101 ve geleneksel Çin tıbbı ilaçları dünya çapında moda olmuştur.

Zhangguang 101 uluslararası ödüller kazandıktan sonra, Japonya'da ulusal bir armağan olarak Eski Japonya Başbakanı Takeshita Noboru'ya hediye edilince Japon vatandaşlarının büyük ilgisini uyandırdı, Japonya’dan Çin’e Zhangguang 101 ürünlerini almak için  turistik geziler düzenlenmeye başlandı.


Zhangguang 101 ürünleri Rusya'da “Çin'deki Üç Büyük Buluştan Biri” olarak adlandırılıyor. Dr. Zhangguang’ın bu gizli tarifi  Çin'de Ticari Gizli Bilgi olarak sınıflandırılarak koruma altına alındı.


Zhangguang 101 geleneksel Çin tıbbını dünya pazarına taşıyacak bir marka olmakla kalmadı, aynı zamanda bağımsız fikri mülkiyet haklarına sahip ikinci ünlü Çin markası ünvanını aldı.


14,000’in üzerinde çalışanı ile 65 ülkede satılan Zhangguang 101 ürünleri, dünya üzerine yayılan 2,600 adet Zhangguang 101 Centre ile günde yaklaşık 500,000 saçı dökülen insana hizmet ediyor.


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?